1397-11-29   ||   2550

پایان کار ششمین قهرمانی سومو مردان و زنان کشور

ششمین رویداد ملی سومو، قهرمانی مردان و زنان کشور 25 و 26 بهمن‌ماه 1397 به میزبانی شهر ساری برگزار و تیم منتخب استان مازندران مقتدرانه بر بام سومو ایران ایستاد

سومین هفته بهمن‌ماه 1397 به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، سالن منتظری شهر ساری میزبان 315 ورزشکار زن و مرد و در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در ششمین آوردگاه ملی بوده و یکی از با کیفیت‌ترین رویدادهای تاریخ سومو ایران و منطقه رقم زده شد. در این دوره از مسابقات که با شرکت استان‌های سراسر کشور و حضور قدرت‌های شناخته شده سومو ایران همراه بود، تیم‌های منتخب استان‌های مازندران، خوزستان، لرستان و اصفهان به ترتیب عناوین اول تا چهارم تیمی را کسب کرده و رقابت برای گزینش اعضای کادر فنی تیم‌های ملی اعزامی به رویدادهای قاره‌ای و جهانی سال 2019 را بیش از پیش سخت نمودند.

ششمین آوردگاه ملی سومو درحالی شاهد ظهور چهره‌های جوان و آینده‌دار در اوزان مختلف آقایان و بانوان بود که جاسم منوچهری عضو هیأت اجرایی فدراسیون سومو قاره آسیا و بنیانگذار سومو ایران و نیز محمدقاسم منوچهری عضو هیأت رئیسه تشکیلات سومو ایران از نزدیک ناظر بر قدرت‌نمایی استعدادهای برتر این رشته ورزشی بودند. نتایج رقابت‌ها به تفکیک اوزان، رده سنی در دو گروه آقایان و بانوان به شرح ذیل می‌باشد:  

 

نتايج دسته ٤٠- كيلوگرم نوجوانان - آقايان:

مدال طلا: محمدجواد اميرى

مدال نقره: سامان احمدى

مدال برنز: محمد محمدى

 

نتايج دسته ٥٦- كيلوگرم نوجوانان - آقايان:

مدال طلا: نامدار شاطرى

مدال نقره: اميرمحمد عزيزى

مدال برنز: على اصغر نصيرى

مدال برنز: اميرمحمد خليلى نژاد

 

نتايج دسته اوپن نوجوانان - آقايان:

مدال طلا: محمدرضا قاسمى

مدال نقره: حسام محمدى

مدال برنز: اميررضا نبى زاده

مدال برنز: مهران مهدى‌پور

 

نتايج دسته ٧٠- كيلوگرم جوانان - آقايان:

مدال طلا: حسن اميرى

مدال نقره: رضا عباسى

مدال برنز: اميرحسين رزاقى

مدال برنز: على خليلى

 

نتايج دسته اوپن جوانان - آقايان:

مدال طلا: على كلانترى

مدال نقره: عليرضا نصيرى

مدال برنز: رضا اصغرى

مدال برنز: اميرحسين سيف الهى

 

نتايج دسته ٦٧- كيلوگرم بزرگسالان - آقايان:

مدال طلا: سجاد خسروى

مدال نقره: سيدمصطفى حسينى

مدال برنز: جواد بزرگپور

مدال برنز: رضا ملكى احمدآبادى

 

نتايج دسته ٧٥- كيلوگرم بزرگسالان - آقايان:

مدال طلا: حسن قربانى

مدال نقره: محمد اسپرغم

مدال برنز: امير سياوشى

مدال برنز: ذبيح الله رستمى

 

نتايج دسته ٨٥- كيلوگرم بزرگسالان - آقايان:

مدال طلا: حمزه حيدرى

مدال نقره: اسماعيل نظرى‌نيا

مدال برنز: بهروز سالارى

مدال برنز: بهنام لطفى

 

نتايج دسته ١٠٠- كيلوگرم بزرگسالان - آقايان:

مدال طلا: سيدسجاد ميرزاده

مدال نقره: محمدتقى بهروزى

مدال برنز: سجاد دارابى

مدال برنز: امجد بالى

 

نتايج دسته اوپن بزرگسالان - آقايان:

مدال طلا: عليرضا دولتشاهى

مدال نقره: مهدى شفيعيان

مدال برنز: حسين بوداد

مدال برنز: آرمان بهرامى

 

نتايج دسته تيمى بزرگسالان - آقايان:

مدال طلا: رنجبر، هادى زاده، بخشى (مازندران ج)

مدال نقره: ابراهيمى، احدى، بهروزى (مازندران ب)

مدال برنز: قلى پور، ميرزاده، شفيعيان (مازندران الف)

مدال برنز: بهرامى، ذوق، يونسى (اصفهان الف)

 

 

نتايج دسته ٥٤- كيلوگرم نوجوانان - بانوان:

مدال طلا: ملينا قزوينى

مدال نقره: نازنين زهرا هداوند

مدال برنز: پريا نائيج

مدال برنز: نيايش قاسمى

 

نتايج دسته اوپن نوجوانان - بانوان:

مدال طلا: سوگند برمغ

مدال نقره: مرجان قاسمى

مدال برنز: غزل قاسمى

 

نتايج دسته اوپن جوانان - بانوان:

مدال طلا: شيدا محمدى

مدال نقره: نيلوفر نعمت پور

مدال برنز: زهرا توكلى

 

نتايج دسته ٥٥- كيلوگرم بزرگسالان - بانوان:

مدال طلا: فاطمه آهوزرين

مدال نقره: زهرا كردزنگنه

مدال برنز: طاهره عباسى پور

 

نتايج دسته ٦٠- كيلوگرم بزرگسالان - بانوان:

مدال طلا: فاطمه بيرانوند

مدال نقره: امينه محمودى

مدال برنز: عاطفه مرادى راد

مدال برنز: معصومه جوادى

 

نتايج دسته ٦٥- كيلوگرم بزرگسالان - بانوان:

مدال طلا: بهاره جلالى

مدال نقره: معصومه فتحى

مدال برنز: معصومه لطيفى

مدال برنز: زيبا اسدى مقدم

 

نتايج دسته ٨٠- كيلوگرم بزرگسالان - بانوان:

مدال طلا: مژگان حسين پور

مدال نقره: شهلا کمایی

مدال برنز: عارفه رنجبر

مدال برنز: آنا براتى

 

نتايج دسته ٨٠+ كيلوگرم بزرگسالان - بانوان:

مدال طلا: سپيده ميردريكوند

مدال نقره: فاطمه بهروزى

مدال برنز: مرجان سلطان زاده

 

نتايج دسته تيمى بزرگسالان - بانوان:

مدال طلا: بهروزى، ميردريكوند، اسدى مقدم (خوزستان الف)

مدال نقره: آزادى، بنى طبا، بختيارى (اصفهان)

مدال برنز: حسين پور، رنجبر، سلطان زاده (مازندران الف)

مدال برنز: براتى، مرادى راد، بهارى (تهران)

 

در پایان رقابت‌ها حسن حمزه دبیرکل ستاد سازماندهی مسابقات ضمن تشکر از کلیه عوامل اجرایی و دست‌اندرکاران، از حمایت و مساعی مجید حسین زادگان استاندار مازندران، حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان استان، صابر اکبرزاده رئیس هیات ورزش‌های رزمی استان، صفری نایب رئیس بانوان هیأت، قهرمانان و ملی پوشان ادوار پیشین سومو، علی چائی‌چی حقوقدان فعال در تشکیلات سومو و مقامات مسئول در دانشگاه کشاورزی ساری در راستای برگزاری هرچه باشکوهتر رویداد مذکور تقدیر و قدردانی نمود. در ادامه نیز بنا به تشخیص کمیته فنی مستقر در محل برگزاری مسابقات، محسن ابراهیمی قهرمان مازنی سومو به عنوان فنی‌ترین ورزشکار مرد، فاطمه بیرانوند به عنوان فنی‌ترین ورزشکار زن، سجاد خسروى به عنوان با اخلاق‌ترین ورزشکار، مصطفی تراب به عنوان برترین مربی مرد و الهه مرادی‌راد به عنوان برترین مربی زن حاضر در مسابقات شناخته شدند. در ادامه نیز حسن حمزه، جعفر زارعی شمس آبادی، مصطفی محمودی، امین ابراهیمیان، اکبر اسدی تپه سری، امید جولائی، امیر نورمحمدی به عنوان داوران برتر در گروه آقایان و معصومه منوچهری، سحر شاملو، الهه مغنم، لیلا مالکی، آرزو کلانتری و شیدا زارع به عنوان داوران برتر در گروه بانوان شناخته و مورد تمجید واقع گردیدند.

اولین مرحله اردوی انتخابی و آماده‌سازی تیم‌های ملی سومو اردیبهشت ماه سال 1398 برگزار و نفرات منتخب عازم مسابقات قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان و بازی‌های نخبگان جهان 2019 خواهند شد.